Urbanek

Kupując produkty Firma Bracia Urbanek możecie mieć pewność, że na Waszych talerzach znajdą się przetwory doskonałej jakości. Naturalne, wykonane zgodnie z tradycyjną recepturą, zbliżone smakiem, zapachem i konsystencją do tych, przygotowywanych w domu. O które dbamy na każdym etapie produkcyjnym, w trakcie całego łańcucha dostaw – począwszy od momentu zakupu surowców a skończywszy na dostarczeniu gotowych produktów. To właśnie dzięki temu możemy sprostać Waszym oczekiwaniom.

Surowiec, z którego powstają przetwory kupujemy wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Podlega on surowej selekcji: na taśmy produkcyjne trafiają tylko warzywa o odpowiedniej odmianie, wielkości i kształcie. Które następnie przetwarzane są zgodnie z tradycyjną, opartą na wieloletnim doświadczeniu – recepturą, pozwalającą wyeliminować sztuczne składniki do minimum.

Firma Bracia Urbanek jest aktywnym członkiem Ruchu Przyjaciół Szkła.

Wspólnie z Ardagh Group promujemy szklane opakowania, w których sprzedawana jest większość naszych produktów. Szklane słoiki i butelki są bowiem nie tylko doskonałym surowcem wtórnym ale także idealnie nadają się do przechowywania żywności. Dlaczego? Przeczytajcie sami!

Szkło jest w pełni bezpieczne dla konsumenta.

W 100 proc neutralne, nie wchodzi w żadne, niekorzystne dla zdrowia reakcje chemiczne a jego składniki nie przenikają do znajdujących się w środku produktów. Szkło pozwala zachować wartości odżywcze przetworów i stanowi doskonałą barierę przed różnego rodzaju bakteriami. Co w połączeniu z odpowiednią metodą produkcji, sprawdzoną recepturą oraz wyselekcjonowanym surowcem pozwala uzyskać produkt najwyższej jakości.

Stanowi barierę  nie-do-pokonania

Odporność szkła na warunki zewnętrzne jest ogromna. Ze względu na swoją strukturę cząsteczki szkła są gazoszczelne. Co to oznacza? Przede wszystkim ochronę dla produktów reagujących z tlenem: szkło jest barierą przed przedostaniem się tlenu do środka opakowania. Szkło nie wiąże i nie wchłania obcych substancji ani z zewnątrz opakowania ani z jego zawartości.

Szkło jest wolne od szkodliwych substancji

W tym: bisfenolu A, ITX, estrów ftalowych, aldehydu octowego i innych, potencjalnie szkodliwych chemikaliów. Jest to szczególnie istotne w przypadku alergików, dzieci, osób starszych i kobiet w ciąży dla których bezpieczeństwo produktu jest niezwykle ważną kwestią.

W trosce o środowisko

Szkło idealnie nadaje się do ponownego użycia – możemy wykorzystać do przechowywania żywności i przygotowania przetworów domowych. Szkło jest także doskonałym surowcem wtórnym i nadaje się w 100 proc do ponownego przetworzenia. Powstałe produkty są ciągle tej samej jakości i zachowują te same, co na początku parametry. Dzięki recyklingowi zużytych butelek i słoików uzyskujemy nowe szkło, oszczędzając przy tym energię i środowisko (o 20% mniej zanieczyszczeń dostaje się do powietrza i o 50% mniej do wody). Aby otrzymać szkło najwyższej jakości wrzucajmy do pojemników tylko szkło opakowaniowe: słoiki i butelki. Takie elementy jak lustra, żarówki, szyby, żaroodporne naczynia, kieliszki i szklanki nie nadają się do ponownego przetworzenia w opakowania szklane.

Zostań przyjacielem szkła

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat szkła, wejdź na stronę www.friendsofglass.com, gdzie znajdziesz przeróżne ciekawostki i rady, dotyczące recyklingu.